Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Pečivo

Proti minulým letům, ve kterých měl chléb pověst fádní, nijak zvlášť přínosné potraviny, po které se navíc tloustne, se situace výrazně změnila. Například v Británii se ministerstvo zdravotnictví snaží přimět občany k tomu, aby jedli alespoň pět krajíců chleba denně. V pozadí tohoto zásadního přehodnocení stojí především lepší porozumění funkci škrobu a vlákniny ve výživě, ale přispěl k ní i větší výběr chleba a pečiva v pekárnách a samoobsluhách.

Dnes chléb pokládáme za zdravé a zároveň chutné jídlo. Díky vysokému obsahu vlákniny je účinnou zbraní pro prevenci a léčbu střevních obtíží; do určité míry dokonce chrání před některými typy rakoviny. Ve zprávě, kterou nedávno vydala Světová zdravotnická organizace, se uvádí, že složené sacharidy obsažené v chlebu snižují hladinu cholesterolu v krvi a pomáhají zvládnout cukrovku.

Vedle velkého množství železa a vitaminů, zejména vitaminů skupiny B, obsahuje chléb také dostatek vápníku, nenahraditelného pro vývoj a zachování zdravých kostí a zubů. V posledních čtyřiceti letech se v mnoha zemích Evropy spotřeba chleba snížila o víc než polovinu. Přesto zůstává v mnoha rodinách stálicí jídelníčku a v průměru ho sní každý člověk denně tři krajíce. Toto množství bílého chleba představuje necelou šestinu denní dávky vápníku doporučené pro dospělou osobu. Existují dva rozšířené omyly: že se po chlebu tloustne (není to pravda - tloustne se po tom, co si na něj namažete) a že bílý chléb není příliš kvalitní potravina. Bílý chléb sice nemá tolik vlákniny jako jeho celozrnný bratranec a nemůže se s ním rovnat ani co do chuti, ale i tak má z hlediska výživy co říct.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky