Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Brokolice

Jedna porce (100 g) vařené brokolice zajišťuje něco přes polovinu doporučené denní dávky vitaminu C, dodává nezanedbatelné množství beta-karotenu, který se v těle přeměňuje na vitamin A, a navíc je zdrojem kyseliny listové, železa a draslíku. Čím tmavší barvu růžice mají - ať už fialovou, zelenou nebo temně modrozelenou - tím víc vitaminu C a beta-karotenu obsahují.

Stejně jako květák, růžičková kapusta a zelí patří brokolice mezi košťáloviny z čeledi brukvovitých. Košťáloviny obsahují řadu blahodárných fytochemických látek včetně indolů, sloučenin dusíku, které mohou být nápomocné v prevenci rakoviny, protože zabraňují karcinogenům v ničení DNA (látky, která nese buněčnou genetickou informaci). Fytochemické látky si svoje schopnosti uchovávají bez ohledu na způsob zpracování, takže zeleninu můžeme jíst syrovou nebo mraženou, čerstvou nebo vařenou. Při dlouhém vaření se ovšem snižuje obsah vitaminu C na polovinu, proto brokolici raději krátce povaříme v páře, upravíme v mikrovlnné troubě nebo rychle osmahneme.
Brokolice pravděpodobně pochází z oblasti Středozemního moře - její jméno se odvozuje z latinského bracchium, což znamená "větev". Nejrozšířenější odrůda, kterou známe i u nás, se pěstuje v italské Kalábrii už od 16. nebo 17. století.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky