Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Datle

Podobně jako fíky patří datle k prvním druhům ovoce pěstovaným člověkem. Zbytky datlové palmy byly objeveny při archeologických vykopávkách několika nalezišť datovaných do doby kamenné.
Čerstvé i sušené datle jsou velmi výživné. Stogramová porce čerstvých datlí obsahuje 107 kcal. Sušené datle o stejné hmotnosti obsahují 277 kcal.
Čerstvé datle jsou lepším zdrojem vitaminu C - 100 gramů čerstvých datlí představuje téměř jednu třetinu doporučované denní dávky. Datle jsou také užitečným zdrojem rozpustné vlákniny, a proto působí jako slabé projímadlo, které nedráždí střeva ani žaludek.
Sušené datle jsou bohatší na draslík a představují koncentrovanější zdroj niacinu, mědi, železa a hořčíku než datle čerstvé. Stogramová porce sušených datlí přispívá k výživě asi jednou osminou doporučované denní dávky všech těchto prvků.
V datlích se však vyskytuje tyramin (organická sloučenina obsažená v některých mléčných a kvasnicových produktech), o němž je známo, že u náchylných lidí způsobuje migrény.
Každý, kdo považuje sušené ovoce za zdravou alternativu ke sladkostem, by měl vědět, že datle mají vysoký obsah cukru. Časté pojídání sušených datlí přispívá k tvorbě zubního kazu a k nemocím dásní, neboť vlivem bakterií v ústní dutině cukr obsažený v datlích snadno kvasí.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky