Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Jogurt

Jogurt, který byl kdysi pokládán jen za cennou zdravou potravinu, je dnes základem lákavých mražených dezertů a je zdravější náhradou smetany. Je užitečným zdrojem vápníku a fosforu pro zdraví kostí a zubů. Obsahuje vitamin B2, který je potřebný k uvolnění energie z živin, a vitamin BI2, nutný pro zdravý nervový systém. Kalorická hodnota jogurtu se značně různí - od 160 kcal v 150 g plnotučného jogurtu až po 61 kcal ve stejném množství jogurtu nízkotučného - a je také závislá na ochucení ovocnou složkou s cukrem nebo sladidly. Obsah mléčného tuku musí být uveden na obalu (nízko tučný do 0,5 procent, se sníženým obsahem tuku do 3 procent, jogurt bílý více než 3 procenta a smetanový nejméně 10 procent). Lidé, kteří potřebují vápník z mléka, ale nemohou ho pít pro nesnášenlivost laktózy, často zjišťují, že jim jogurt nedělá potíže. Jogurt se vyrábí z inkubovaného, pasterovaného a homogenizovaného mléka, k němuž se přidávají speciální bakteriální kultury. Vzhledem k tomu, že se speciální jogurtové, acidofilní a bifidogenní kultury přidávají až po pasteraci, je vlastně jogurt stále "živý", a to i v případech, kdy to není speciálně zdůrazněno na etiketě.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky