Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Otruby

Otruby jsou odpadní produkty, které vznikají při zpracování pšenice nebo ovsa. Podle granulace se dělí na hrubé (od kartáčování a šrotů) a jemné (z vymílání a loupání). Obsahují částice slupek a klíčků, při mletí pšenice se získává 17-18,5 % otrub, při mletí žita 20-25 % a při mletí ječmene asi 22 % otrub.

K čemu jsou otruby

Otruby jsou zdrojem stravitelné i nestravitelné vlákniny, je to ideální kombinace pro zachování správné činnosti tlustého střeva. Při konzumaci potravy s vysokým obsahem vlákniny prochází trávenina střevy rychleji, proto se nemohou všechny kalorie z potravy vstřebat. Snižuje se tím nebezpečí nadměrného příjmu kalorií, a rakovinotvorné látky mohou působit na střevní stěny kratší dobu.
Otruby regulují rychlost průchodu střevem, tím vytvářejí podmínky pro zlepšení vstřebávání potravy. Existuje i vláknina, která ve vodě bobtná, v rozpuštěném stavu má charakter gelu a váže na sebe žlučové kyseliny, vláknina tohoto typu se používá při léčbě obezity, protože brání vstřebávání ostatních živin a má sytící efekt. Tuto vlákninu obsahují například ovesné otruby. Otruby lze účinně použít pro léčení ekzémů v podobě koupele, otruby také zajišťují stálou hladinu cukru v krvi a zároveň snižují hladinu cholesterolu.

Zajímavé odkazy na téma otruby:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Otruby

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky