Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Bazalka

Bazalka, latinsky Ocimum, je rostlina z čeledi hluchavkovitých a zahrnuje přibližně 60 druhů. Většina z nich je rozšířena v Africe a Jižní Americe, několik druhů je pěstováno po celém světě. Lidmi je využíváno v současnosti nejméně 7 druhů bazalky.

Základní informace o bazalce

Bazalka jsou stálozelené rostliny nebo keře s aromatickou vůní, většina rostliny je porostlá chlupy. Většina druhů bazalky obsahuje v listech 0,3 až 1,5 % oleje. Pouze druhy Ocimum gratissimum a Ocimum kilimandscharicum obsahují více než 3 %. Olej z bazalky získávaný z lisovaných semen za studena obsahuje hlavně linalol, estragol a kafr.
Ve světě jsou využívány hlavně tyto druhy bazalky: O. americanum, O. basilicum, , O. gratissimum, O. kilimandscharicum, O. minimum a O. tenuiflorum

Bazalka pravá

Bazalka pravá, latinsky Ocinum basillicum, je bylina, která dorůstá výšky 30 – 50 cm. Lodyha bazalky je čtyřhranná a v horní části je zakončena drobnými kvítky, které kvetou během celého léta. Květy bazalky jsou nejčastěji bílé barvy. Listy bazalky jsou vstřícné, ve spodní části větší a s pilovitým okrajem.
Bazalka má vysoký obsah silice a tříslovin. Bazalku lze použít, jestliže chceme podpořit chuť k jídlu a činnost žaludku. Bazalka účinkuje také proti nadýmání a při zácpě. Bazalkou lze léčit opruzená místa nebo ji použít ke kloktání při zánětech dásní a hrdla.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky