Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Citrony

Z citrusových plodů lidé nejraději jedí pomeranče, mandarinky a grapefruity. Citrony mají příliš ostrou chuť, a tak se běžně používají jen do omáček a nápojů. Pár kapek citronu si vymačkáme na grilovanou rybu nebo na palačinku, do salátové zálivky přidáme jednu nebo dvě čajové lžičky citrónové šťávy, případně si plátkem citronu ozdobíme sklenici ginu s tonikem.
Z vymačkané citronové šťávy si však můžeme připravit nízkokalorický nápoj, který bude výborným zdrojem vitaminu C. Nedostatečný přísun vitaminu C snižuje odolnost proti nákazám, a proto se citronová šťáva rozpuštěná v horké vodě s medem tradičně používá k léčbě nachlazení. Med tiší bolesti v krku. Citronová šťáva dále obsahuje olej, který povzbuzuje játra, aby vylučovala jedovaté látky z těla, a tak někdy zmírňuje příznaky revmatismu.
 
MOŽNÉ PROBLÉMY
Citrusové plody bývají spojovány s MIGRÉNOU a někteří lidé jsou na ně alergičtí. Šťáva citronu je velmi kyselá, a proto může poškozovat zubní sklovinu. Citrony se také běžně postřikují fungicidy a voskem. Chcete-li si nastrouhat citronovou kůru, plod nejdřív důkladně omyjte teplou vodou.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky