Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Dělená strava

Úvod do dělené stravy

Dělená strava je údajně založena na teorii lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Výsledkem by měl být výrazný úbytek na váze, který je podpořen již zmíněným lepším spalováním. Tak jednoduché to však není.

Princip dělené stravy

Tento princip rozděluje potraviny do 3 skupin, podle způsobu zpracování trávicím traktem. První skupinou dělené stravy jsou bílkoviny, druhou sacharidy a třetí jsou neutrální potraviny. Sacharidy vyžadují pro své strávení vysoké pH, neboli zásadité prostředí u bílkovin je tomu naopak. Pokud se obě látky tráví spolu, nemůže dojít k jejich úspěšnému rozkladu a  při postupu trávicí trubicí dochází k uvolňování látek neoptimálních pro fungování organismu.  Již zmiňované neutrální potraviny ( patří sem především tuky a mléčné výrobky) jsou skupinou, kterou je možno kombinovat libovolně se zbývajícími dvěma skupinami nebo konzumovat samostatně.
V dělené stravě je nutné oba druhy potravin  střídat, buď v rozmezí jednoho dne (celý den se jí pouze sacharidy nebo bílkoviny)  nebo pokrmu (v tomto případě je důležité udělat mezi jídly velkou pauzu). Ovšem oba tyto způsoby je nutné doplnit vyváženým a pravidelným pitným režimem.

Dělená strava, její výhody a rizika

  • dělená strava je bohatá na vlákninu, snižuje riziko rakoviny tlustého střeva
  • díky principu dělené stravy se ve vašem jídelníčku ocitá velké množství zeleniny
  • tím výrazně snižujete energetický příjem stravy a s tím spojené riziko obezity
  • předepsané jídelníčky jsou často energeticky chudé a tím pádem nedodávají organismu živiny a minerály
  • špatné dodržení a pochopení principů dělené stravy by mohlo vést k nárůstu hmotnosti
  • u některých žen urychluje dělená strava vznik mentální anorexie

Na závěr k dělené stravě

Metodě dělené stravy nelze upřít výsledky. I kdyby neměla žádnou vědeckou hodnotu, sestavení jídelníčku vás donutí zamyslet se nad složením vaší stravy. Dělená strava sníží příjem energie a díky vláknině ze zeleniny (která je ovšem nestravitelná) dává pocit nasycení. Tím pádem tělo „hladoví bez pocitu hladu“  a spaluje vlastní rezervy.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

 

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky