Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Vyvážená strava

Vyvážená strava a naše zdraví

Se skladbou stravy souvisí až 90 % současných onemocnění. Závislost na jídle je jedním z nejsilnějších návyků. Lidské zdraví je závislé na sedmi hlavních složkách stravy, těmi jsou voda, sacharidy (cukry, škroby, vláknina), bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály a fytolátky. Základem vyvážené stravy jsou celozrnné obiloviny (chléb, jáhly, rýže, kukuřice, obilná kaše, müsli, těstoviny), tyto potraviny jsou hlavním zdrojem ATP energie, na základě této energie lidský organismus funguje. Do vyvážené stravy dále patří ovoce a zelenina, jsou bohaté na fytolátky, které chrání před rakovinou, dále obsahují vlákninu, vitamíny i minerály. S mírou by se měli konzumovat zdravé rostlinné zdroje, jako jsou luštěniny, ořechy, semínky nebo sojové náhražky masa či mléčných výrobků. Se střídmostí lze konzumovat a do vyvážené stravy zařadit tuky, sladidla, sůl a jiná koření. Zlozvykem posledních let se stalo, že mnoho lidí má jako hlavní jídlo dne večeři, a tím pádem jí před spaním nejvíce. K vyvážené stravě patří také to, abychom jedli pravidelně, častěji a v menších dávkách. Tři hodiny před spaním by se pak jíst už nemělo vůbec a největší porce by měla správně patřit k obědu. Správná vyvážená strava by měla obsahovat 1 800 – 2 000 kcal, pozornost by se měla věnovat také kvalitě potravin a stravu doplňovat o nezbytné potravinové doplňky.
Vyvážená strava společně s dostatkem pohybu a kvalitním odpočinkem dodává energii a správnou náladu. Současně s tím se zvyšuje obranyschopnost našeho organismu a zpomaluje proces stárnutí, tj. eliminují se degenerativní změny, které souvisí s věkem. Bonusem vyvážené stravy navíc je, že máte pod kontrolou svou váhu bez jakýchkoliv diet, zázračných pilulek, koktejlů nebo chirurgických zákroků.

Vyvážená strava a pitný režim

Pitný režim do vyvážené stravy také patří, správně bychom měli denně vypít 1,5 – 2 l vody. Nejlepší je čistá voda, zelený čaj nebo čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny. Za vhodné pro pitný režim nelze považovat bublinkové nápoje, kávu, černý čaj a krabicové džusy. Do potřebného množství tekutin nelze zahrnout ani polévku a jinou tekutou stravu.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálů. Více informaci o tomto hubnutí  a zdravé výživě ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky