Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Bodová dieta

Bodová dieta se zakládá na bodovém systému, ten přiřazuje určitá čísla podle kalorické a výživové hodnoty jednotlivým druhům potravin. Na den je stanovená bodová hranice, která se nesmí překročit, pokud má mít bodová dieta správný redukční efekt.

Bodová dieta a základní informace

Pro toho kdo potřebuje shodit pár kilogramů a je ochotný si na výsledek počkat, tak pro toho se hodí bodová dieta. Úbytek váhy je individuální, jelikož ten, kdo bodovou dietu dodržuje, si také sám určuje složení potravin. Může se jednat o pár kilogramů týdně, ale i desítky kilogramů po delší období.  Délka bodové diety se také liší, pokud zajistíte vyvážený dietní jídelníček a poctivé počítání bodů, můžete ji dodržovat několik týdnů, v jiných případech i několik měsíců.

Jak funguje bodová dieta

Každá potravina má přiděleno číslo (body) podle své kalorické a výživové hodnoty. Denní limit stanovuje denní počet bodů, který nesmí být překročen a po dosažení denní bodové hranice už by se nemělo nic jíst. Jestliže se již dotkneme hranice a stále nás trápí hlad, je možné díky cvičení body přidávat. Shrnuto u bodové diety jde o počítání kalorického příjmu a výdeje pomocí systému sčítání čísel, který je přehlednější a jednodušší než počítání kilojoulů.

Bodová dieta a povolené potraviny

Při bodové dietě jsou dovoleny všechny potraviny, ale každá má jiný počet bodů, který v denním součtu nesmí překročit danou hranici. Naproti tomu jsou zakázána veškerá jídla, která by překročila denní bodovou hodnotu.

Pozitiva a rizika bodové diety

Pozitiva:

  • Jste nuceni přemýšlet o tom, co jíte. Zamyšlení se nad složením a množstvím stravy je důležitým krokem k redukci váhy.
  • Bodová dieta je bez omezení výběru, skladba jídelníčku je individuální (každý jí co mu chutná, do dosažení denní hodnoty).
  • Nehladovíte! Jsou potraviny, které mají 0 bodů, můžete jich tedy sníst neomezeně, u překročeného limitu lze odečíst body za fyzickou aktivitu.

Rizika:

  • Nevyvážená strava (každý si určuje sám jídelníček), může dojít v některých směrech k nedostatečné výživě (přebytek či nedostatek důležité složky).
  • U bodové diety váhový úbytek nelze stanovit, v ojedinělých případech se ani nemusí dostavit.

Možnost zmírnit rizika bodové diety.

Ideální je řídit se radami dietologa, to znamená konzumovat hodně zeleniny, zajistit větší množství tekutin a dostatek pohybu. Důležité je zamyslet se nad jídelníčkem a to jak nad jeho bodovou hodnotou, tak i nad jeho strukturou. Nejhlavnějším bodem je nezapomínat na žádnou důležitou složku potravy, která by měla být zdravá, pestrá a pro vás i chutná.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky