Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Detoxikační dieta

Co je to detoxikační dieta?

Během detoxikační diety byste neměli pocítit hlad, můžete sníst tři hlavní jídla a až tři svačiny denně. Máte sice omezený výběr pokrmů, ale nikoliv jejich množství. Ti, kteří hubnou, by měli snížit množství olivového oleje používaného při přípravě salátových zálivek.  Z detoxikační diety jsou vyloučeny potraviny, které často způsobují nesnášenlivost, např. pšenice, kravské mléko a mléčné výrobky, vejce, cukr a umělá sladidla, alkohol, kofein a míchané nápoje. Měli byste se vyhýbat i potravinám, ve kterých je obsaženo velké procento tuku, soli nebo obsahující umělá barviva, dochucovadla a konzervanty. Dobré nejsou ani potraviny, o kterých si nejste jisti, že je snášíte.

První týden detoxikační diety

První týden detoxikační diety je přísný, ale každý týden máte na výběr něco nového. Pokud zjistíte jakékoliv náznaky nesnášenlivosti uvedených vyloučených potravin, měli byste se jim během detoxikační diety vyhýbat.

Na čem je založena detoxikační dieta

Principem detoxikační diety je hlavně: vydatné porce zeleniny a ovoce, také malé množství proteinů a tuků. Zeleninu a ovoce jezte jen syrové nebo krátce povařené, aby byli co nejčerstvější a dobré by bylo, aby nebyli chemicky ošetřované. Minimálně dvě porce by měli být bohaté na karotenoidy a vitamín C.

Karotenoidy a vitamín C

Během detoxikační diety jsou důležité karotenoidy, které jsou obsaženy v pomerančích, červeném a zeleném ovoci a zelenině (např. mrkev, sladké brambory, špenát, melouny, meruňky, broskve, dýně, rajčatový protlak, zelené fazolky, řeřicha, brokolice nebo růžičková kapusta). Tepelná úprava (konzervování, vaření, napařování), ale i vliv vzduchu a světla bohužel karotenoidy zničí (sušení ovoce). Snažte se jíst tyto potraviny co nejvíce čerstvé. Vitamín C je obsažen zejména v citrusových plodech, kiwi, černém rybízu, brokolici, rajčatovém protlaku, jahodách, hlávkovém zelí, paprikách, petrželce a tropickém ovoci guava. Vitamín C se ztrácí při tepelné úpravě (podobně jako karotenoidy) nebo během skladování. Radou je opět konzumovat tyto potraviny co nejvíce čerstvé nebo jen krátce povařené.

Dobré rady pro detoxikační dietu

  • Po probuzení vypijte jednu nebo dvě sklenice teplé vody (může být ochucena limetkovou nebo citronovou šťávou, udělejte pár protahovacích cviků.
  • Mezi dopolední nápoje patří citronová nebo limetková šťáva, zeleninový džus nebo pampeliškový čaj nebo káva (v prvních dvou týdnech byste neměli pít žádné ovocné džusy). Pokud máte hlad, můžete si vzít kousek ovoce nebo zeleniny.
  • Půl hodiny před plánovaným obědem si dejte vodu nebo bylinkový čaj (mátový nebo fenyklový).
  • Oběd nezapíjejte, protože ovoce i zelenina obsahuje mnoho vody.  Zkuste po obědě zůstat pár minut v klidu.
  • Pokud nejste zvyklí, cvičte pomalu, vyhýbejte se náročným cvikům. Půl hodiny před večeří si dejte něco k pití, stejně jako před obědem.
  • Večeři snězte co nejčasněji, abyste měli dost času na její strávení (u večeře opět nepijte). Zkuste jít brzy spát, pokud máte hlad dejte si kousek ovoce nebo zeleniny.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky