Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Co je nevhodné při hubnutí

Mnoho vlákniny

K redukci a snížení pocitu hladu se doporučuje vláknina. Některé typy vlákniny jsou užitečné k prevenci zácpy nebo detoxikaci. Varuji však před více než 30 g vlákniny denně. Formou speciálního doplňku lze přijmout 5-10 g některé z vláknin. Doporučuji kombinaci ovesné, anglicky Oat Bran, a jitrocelové – Psyllium. Ideální je souběžné použití symbiotických bakterií (Laktobacilus, Bifidobakterium, Enterococcus). Když vláknina, pak souběžně také zvýšený příjem neslazených tekutin.

Mnoho alkoholu

Neškodí a dokonce je vhodné konzumovat asi 2-4 dcl suchého červeného nebo dokonce i bílého vína, ideální jsou tzv.vinné střiky. Žádný jiný alkohol včetně jakéhokoliv piva není vhodný. V průběhu redukce jsou ohrožena játra a organismus se snaží alkohol a případně v něm obsažený cukr okamžitě přeměnit na tuk.

Mnoho fyzické aktivity

Pravidelná fyzická aktivita je nutností. Doba jejího trvání by však neměla překročit 60 minut denně. To stačí, kromě toho se vyhnete poškození kloubů, páteře a svalovému zranění.

Konkrétní rady

Pokud někdy v budoucnosti nebudete pravidelně využívat náš systém zásobování hotovými „redukčními“ jídly - abcDiety, k tomu, abyste si udrželi optimální hmotnost se budete muset naučit kupovat potraviny na základě jejich etikety – a také se musíte naučit „vařit“.

 • Přemýšlejte o dietním jídelníčku – zkuste si ho naplánovat na několik dní dopředu. Bude se vám lépe nakupovat, nebudete kupovat a posléze ze spořivých důvodů i konzumovat zbytečné a nevhodné potraviny.
 • Racionální výživa je založena na jednoduchosti! Slogan „pestrá strava“ je nereálnou snahou většiny státem placených odborníků o formulaci „doporučení“.
 • Omezte na minimum sladkosti, především však ty, které obsahující velké množství tuku (viz etikety).
 • Omezte na minimum konzumaci uzenin a tučného masa.
 • Vyhněte se jakémukoli množství přepálených tuků!
 • Zvyšte konzumaci zeleniny syrové i tepelně zpracované (nikoliv sterilované).
 • Jezte pouze malá množství a jen celozrnných obilovin (neloupaná rýže, celozrnné těstoviny, chléb typu Graham nebo celozrnný chléb).
 • Nestravujte se v podnicích „fast food" případně v nich nejezte hranolky a hamburgery.
 • Pravidelně jezte mořské ryby včetně tučnějších druhů.
 • Zvyšte příjem vlákniny (zelenina, ovoce a doplňky s vlákninou – např. pektin, chitosan, psyllium, ovesná vláknina). Doplňte je probiotickými kmeny bakterií (Laktobacilus, Bifidobacterium a další).
 • V jednom jídle nekombinujte „hlavní jídlo“, předkrm a moučník.
 • Nejezte těsně před spaním.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Dietolog, nutriční poradce - Dr. Petr Fořt

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky