Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Tukožroutská dieta

Možná už jste o této dietě slyšeli, ale nestála vám za vyzkoušení. Jako vždy se nedá říci, jestli je tato dieta vhodná. Princip tukožroutské diety je založen na malém energetickém příjmu, díky tomu vaše tělo sahá do zásob tuku.

Co a jak při tukožroutské dietě

Na frak během této diety dostanou hlavně tuky, v rychlé době byste se měla zbavit špíčku na vaší figuře. Hlavní složkou diety je polévka, kterou můžete jíst téměř neomezeně. Tato polévka obsahuje velké množství zeleniny (vlákniny), i vitamíny a minerály, nejsou zde žádné tuky a skoro žádné cukry.  Polévku lze dochutit bujonem, solí a vhodným polévkovým kořením. V průběhu tukožroutské diety byste se měla vyvarovat alkoholu i veškerému pečivu naopak povolena je rýže, maso nebo mléko. Tukožroutská dieta se dodržuje maximálně po dobu jednoho týdne.

Hmotnost lze individuálně snížit o několik kilogramů, rozmezí se pohybuje od 2 kg do 6 kg. Tukožroutská dieta je určena pro jedince, kteří potřebují shodit několik málo kilogramů.

Pro a proti tukožroutské diety

Výhodou této diety je, že vaše tělo se dokonale pročistí. Tukožroutská dieta je vhodná pro občasnou očistu organismu. Zaručí vám také, že do vašeho tělo se dostane potřebné množství vitamínu C a vlákniny. Jediným co vás při této dietě nepotěší, budou problémy s nadýmáním a doporučených sedm dní byste rozhodně neměla překročit.

Pozitiva:

  • rychlý úbytek váhy, u některých jedinců je výsledek velmi znatelný
  • jídelníček obsahuje dostatek tekutin, vlákniny a vitamínů

Negativa:

  • tukožroutská dieta není určena k dlouhodobému dodržování
  • týden stravování touto metodou je velmi jednotvárný, tělo nedostává sacharidy, tuky ani bílkoviny
  • polévka má nízký obsah energie, může se objevit malátnost a únava
  • jo-jo efekt
  • u některých jedinců má dieta nadýmavý nebo projímavý účinek

Recept na tukožroutskou polévku

7 cibulí
3 papriky
1 plechovka loupaných rajčat
1 kg řapíkatého celeru
1 střední hlavička bílého zelí

Všechnu zeleninu nakrájejte na kousky a dejte do hrnce, zalijte vodou a přidejte kostky vývaru. V průběhu varu přidáme plechovku rozmačkaných rajčat, nebo můžeme použít rajčatové pyré. Vaříme do měkka a můžeme i trochu opepřit. V nejhorším případě můžeme i osolit, ale to se nedoporučuje.

Ani při tukožroutské dietě nezapomínejte na pitný režim, vhodné jsou neperlivé vody a neslazené zelené čaje.

Zmírnění rizik tukožroutské diety

Jídelníček si můžeme přizpůsobit podle svých vlastních potřeb, přidáme více bílkovin, sacharidů a tuků. Pokud chceme zabránit jo-jo efektu, můžeme polévku dát místo jednoho z běžných denních jídel a vařit ji v různých variantách (různé druhy zeleniny, jiné koření, houby atd.)

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky