Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Jo-jo efekt

Jo jo efekt je neustálé snižování a zvyšování váhy, většinou se jo jo efekt objeví, pokud chce člověk dosáhnout velkého úbytku hmotnosti rychle a radikální cestou. Po shození potřebných kilogramů se člověk opěr vrátí k normálnímu stravování, což má za následek právě zmiňovaný jo jo efekt.

Jo jo efekt a základní informace

Jednoduchým pomocníkem proti jo jo efektu je měření tělesných obvodů krejčovským metrem. Jestliže centimetry ubývají rychleji než kilogramy, je to dobré znamení, na poklesu hmotnosti se tím pádem podílí hlavně tuková hmota. Ovšem pokud je tomu naopak, je to signál, že dolů nejde tuk ale svalová hmota a může následovat jo jo efekt. Pokud chcete ztratit kilogramy bez následného jo jo efektu, je třeba sestavit jídelníček a pohybovou aktivitu tak aby neodcházela svalová hmota a voda ale tuk.
Ptáte se proč, když přestanete hubnout a vaše tělo nabere zpět, co jste zhubli, přibere si ještě něco navíc (jo jo efekt). Odpověď je jednoduchá, vaše tělo je chytré, očekává možnost dalšího pokusu o dietu a vyzbrojí se v období dostatečného přísunu energie několika kilogramy navíc (do zásoby). Ztrátou svalové tkáně dojde ke zpomalení metabolismu, a aby příště tělo zhublo, musíte ještě více hladovět a naopak mnohem snadněji přibírat.

Diety a jo jo efekt

Jo jo efekt je nejčastější u „zázračných“ diet, které hlásají, že zhubnete rychle a nebude pro to muset nic udělat. Mohou to být i diety, které vyškrtávají z jídelníčku některou důležitou živinovou složku (bílkoviny, tuky, sacharidy). Jo jo efekt také hrozí lidem, kteří věčně hladoví, nejenže si rozhází metabolismus, ale rozloučí se i s nadějí na zdravé hubnutí.

Co dělat, když přijde jo jo efekt

V případě, že jo jo efekt nastal, je nejdůležitější neopakovat stejnou chybu. Jestliže si nevíte se sestavením jídelníčku rady, bylo by vhodné obrátit se na odborníka z řad vyživovacích specialistů, který dokáže sestavit takový režim, při kterém tělo nebude nic postrádat a zároveň dojde k pozvolné redukci nadbytečných kilogramů. Správně vyživené tělo nepotřebuje tuky na horší časy a nebude docházet k jo jo efektu.

Jo jo efekt závěrem

Všechny prohřešky a hladovky si bude váš organismus pamatovat, čím více se budete snažit zhubnout tím nesprávným způsobem, tím pomaleji to půjde a tím horší budou následky v podobě již zmiňovaných jo jo efektů a zdravotních problémů. Nejlepší je vyhledat odborníky, kteří správně poradí.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Doporučujeme: jedinečný vzdělávací projekt o reálné výživě a hubnutí www.Akademie-Zdravi.cz

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky