Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Pitný režim

Pro doplňování tekutin se zažil pojem pitný režim, je důležité udržet rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin. Důležitá u pitného režimu je zejména pravidelnost. Měli bychom vypít minimálně 1,5 litru vody, která má vyvážený obsah minerálů.

Kolik, proč a co do pitného režimu zařadit

Optimální množství tekutin v pitném režimu je mezi 2-3 litry. Přiměřeně vyšší musí být příjem tekutin, pokud těžce pracujeme, sportujeme, nebo pokud se pohybujeme v horku. Jestliže je základem vašeho jídelníčku zelenina, ovoce a mléčné výrobky, může být příjem tekutin v nápojích o něco nižší. Pitný režim by měl být plynulý v průběhu celého dne, základem pitného režimu by měly být nekalorické nápoje. Hlavně voda, která má nízkou až střední mineralizaci a vyvážený poměr minerálů. Nejlepší je voda z kvalitních přírodních pramenů, nadstandardem jsou vody kojenecké.
V průběhu vašeho pitného režimu vypijte tolik, kolik zvládnete bez sebenucení. Důležité také je, že káva a alkoholické nápoje se do pitného režimu nepočítají. Mějte stále na očích láhev nebo hrníček, jako neustálou připomínku, že je potřeba pitný režim dodržovat.

Špatný pitný režim aneb jaká jsou rizika dehydratace

Voda je účastníkem všech tělních pochodů a její dostatečný přísun zaručuje plnou výkonnost organismu. Nedostatek vody způsobuje nižší pracovní výkonnost, zdravotní rizika a psychické problémy. Už ztráta vody, která odpovídá 2 % tělesné hmotnosti, představuje 20 % snížení výkonnosti. Nárazový, ale i nedostatečný dlouhodobý pitný režim můžu zapříčinit vážné zdravotní poruchy. Pracující lidé zapomínají pít anebo konzumují pouze kávu, která tělo ještě více dehydruje. Následkem toho lidé trpí bolestmi hlavy a ztrátou koncentrace. Spousta lidí hledá příčiny těchto problémů na špatných místech, skutečným důvodem je špatný pitný režim. Dalším známým důsledkem dlouhodobého špatného pitného režimu a následné dehydratace jsou ledvinové kameny. Dále sem také patří infekce močových cest, zánět slepého střeva a některé druhy rakoviny. S vodou souvisí 6 % všech chorob lidstva, důvodem není pouze špatná kvalita vody, ale i nedostatečný pitný režim.

Pitný režim závěrem

Jestliže chcete orientačně vědět, zda máte dostatečný pitný režim, stačí sledovat jaké množství a zbarvení vaší moči odchází z těla. Pokud má moč tmavou barvu je vaše tělo nedostatečně zásobeno tekutinami a je třeba upravit váš pitný režim.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky