Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Dietologie

Co je to dietologie

Přesnější definicí slova dietologie by bylo říci, že je to věda o potravinách, živinách a dalším obsahu v potravinách. Dále pak dietologie zkoumá účinky, interakce a vyváženost potravin ve vztahu ke zdraví a nemocech. Dietologie se zabývá problémy výživy a stravováním. U dietologie můžeme nahlédnout do složitějších druhů stravování, které vyžadují přesné určení potravin vhodných a nevhodných. To znamená hlavně stravování v nemocnicích a jiných podobných zařízeních.

Nemoci a dietologie

Dietologie se nejčastěji zabývá nemocí zvanou obezita. Česká republika je na prvním místě v Evropských zemích, a to v počtu obézních pacientů. Obezita je nejčastěji způsobeny špatnými stravovacími návyky a nedostatkem pohybu, ale stejně tak mohou obezitu způsobovat hormonální nebo genetické poruchy. Dietologie se stará také o složení stravy u lidí, kteří trpí jinými onemocněními jako je diabetes mellitus, onemocnění jater, ledvin nebo srdce. Úkolem v těchto případech je, aby lidé trpící těmito nemocemi, přijímaly všechny potřebné živiny a nezatěžovali svůj organismus. Dietologie se stará i o výživu lidí, kteří vyžadují jiné složení stravy kvůli svému zaměstnání nebo stavu. Nejčastěji to jsou děti, těhotné ženy, sportovci a osoby, kteří pracují v teplých provozech. Příkladem mohou být skláři nebo horníci.
Dietologie spolupracuje skoro se všemi lékařskými obory, lidská onemocnění mají svá specifika pro přijímání živin. Nedílnou součástí dietologie a diet je pohybový režim, dietologie tudíž spolupracuje i s obory jako je fyzioterapie, rehabilitační a tělovýchovné lékařství.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky