Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Bramborová dieta

Vyzkoušeli jste už tolik diet, že si připadáte jako testovací králíci a navíc se necítíte dobře? Získejte krásnou postavu lepší a zdravější cestou. Magazíny a časopisy na nás neustále hrnou nové a nové účinné diety, ale jak jste už zjistila, vaše tělo na ně málokdy bude reagovat. Každá dieta vyžaduje, abyste se před jejím začátkem zvážili a pokud je to možné, tak se poradili s lékařem. Pokud tak neučiníte je možné, že se chytíte do pasti a jediné co se vám podaří je neustálý boj s přepočítáváním kalorií a váš život se nebude točit kolem ničeho jiného než kalorií a diet. Slyšeli jste již o tom, že existuje bramborová dieta?

Co to vlastně je bramborová dieta?

Bramborová dieta je představitelem tzv. fádní diety, každodenní opakování stejného jídla přechází ve stereotyp a ten vede k nechuti a neochotě více se najíst. Monotónní jídla obecně vedou k pomalé konzumaci a hlavně psychologickému dojmu brzkého nasycení, a tím tedy ke snížení energetického příjmu. Je vědecky dokázáno, že děti, které se v jídle nimrají, jsou vždy hubenější než děti, které s jídlem nemají problémy.

Bramborová dieta není jen brambor!

Brambory jsou zdrojem kvalitních bílkovin a obsahují vitamín skupiny B a vitamín skupiny K, ale ve srovnání s ostatní kořenovou zeleninou se vyznačují nízkým obsahem sacharidů, vysokým obsahem vody, ale pro redukční program obsahují značné množství škrobu a navíc s vysokým glykemickým indexem.
Brambory během bramborové diety lze upravit na mnoho způsobů. Obyčejně se kombinují se zeleninovými saláty bez tuku. Brambory jsou bohaté na minerální látky jako: draslík, magnesium, železo, vápník a mangan. Jejich působení v organismu je zásadotvorné a působí jako protiváha k masu, rybám, vejcím nebo obilovinám.

Základ bramborové diety

Potrava je během dne rozdělena do pěti přibližně stejně velkých porcí, což zamezuje pocitu hladu a pomáhá být celý den fit. Celkový denní energetický příjem by měl být maximálně 5000 kJ, což je hlavní důvod redukce váhy. Nevýhodou bramborové diety je, že brambory značně zvedají hladinu cukru v krvi a hlad se po jejich konzumaci dostavuje velice brzy. Proto je bramborová dieta nevhodná pro lidi, kteří trpí hyperglykemií.

Závěrem k bramborové dietě

Bramborová dieta učí pravidelnosti a systému v jídle a to omezuje vznik metabolické úspornosti, ale je neuspořádaná a chybí jí bílkovinná složka. Ideální je jí dodržovat po dobu jednoho týdne a to zejména k pročištění. Dlouhodobější užívání vede ke zpomalení bazálního metabolismu, což ztěžuje budoucí redukce váhy.

U nás Vám bamborovou dietu nedoporučujeme! Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky