Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Redukční koktejly

Redukční koktejly jsou základem mnoha diet a jsou dostupné v suché formě. Redukční koktejly jsou vlastně náhradou běžné tuhé stravy tekutinou, která obsahuje přesné složení živin a je obohacena o další látky.

Redukční koktejly a jejich základní principy

Redukční koktejly významně sníží příjem energie a současně s tím se zvyšuje příjem tekutin, organismus zpracovává více bílkovin a to vede k redukci hmotnosti. Vyloučen je téměř příjem tuků, ale zároveň je zvýšen příjem vlákniny, která snižuje pocit hladu a přispívá k zlepšení činnosti střev. U redukčních koktejlů je také zajištěna dávka vitamínů a minerálů. Redukčními koktejly je dobré nahrazovat pouze jedno jídlo denně, zbývající pokrmy by se měly řídit zásadami zdravé výživy. Nezbytný je také pohyb a vydatná dávka tekutin. Nezanedbatelným plusem redukčních koktejlů je příprava této tekuté stravy, která je velice rychlá. Jestliže nemáte dostatek času na snídani, můžou být redukční koktejly vhodným řešením jak nastartovat vaše tělo pro začínající den.

Co obsahují redukční koktejly

Ve většině redukčních koktejlů je základem odtučněné mléko, bílkoviny nejrůznějšího původu ať už jsou mléčné, vaječné či sójové. Dále redukční koktejly obsahují vlákninu, umělá sladidla, směs vitamínů a minerálů v jiných případech další cenné látky. Kvalita redukčních koktejlů většinou odpovídá ceně, nejlevnější koktejly obsahují pouze odtučněné mléko, hůře stravitelné bílkoviny jako je kasein, vlákninu a pouze základní vitamíny. Výrobci těch kvalitnějších redukčních koktejlů si na druhé straně dávají záležet na jakosti přidaných proteinů, ale i na obsahu jiných prospěšných látek: enzymů, fytoestrogenů atd. Při výběru redukčních koktejlů je tedy vhodné sledovat etikety, kontrolovat obsah bílkovin, čím více tím lépe. Pokud má redukční koktejl velký obsah sacharidů a malý podíl bílkovin dostavuje se velmi brzy po jeho konzumaci pocit hladu.

Hlavní úskalí redukčních koktejlů

V hubnoucím programu založeném na zázračných redukčních koktejlech je hlavním úskalím, že nevede k trvalé změně životního stylu, která je, pokud chceme dosáhnout trvalého výsledku, nevyhnutelná. Mezi další sporným bodem v popíjení redukčních koktejlů je, že jejich hlavní složkou je sušené mléko, jehož nadměrná konzumace je odborníky považována za příčinu některých civilizačních chorob. Dospělým jedincům sušené mléko může způsobovat zažívací potíže. Další riziko může vzniknout, pokud redukčními koktejly nahradíte více než jedno jídlo denně, v redukčních koktejlech naprosto chybí velice důležité omega-3 mastné kyseliny a mnoho jiných látek, které vodou ředitelné prášek nedokáže zpracovat.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky