Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Zdravá výživa

Základy zdravé výživy

Určení přesných pravidel zdravé výživy není jednoduché, odborníci a vědci stále přinášejí nové náměty k tomu, co je zdravá výživa, jak zdravě jíst, jaké jsou správné intervaly a čemu se v jídle vyhýbat. Názory jednotlivých odborníků se mnohdy liší, ale i tak víme, že zásady zdravé výživy je třeba respektovat. Jisté je, že je nevhodné uchylovat se k extrémním přístupům, které jsou založeny na odmítání jistých potravin, nebo naopak upřednostňování určitých postupů. Člověk jako živočišný druh je všežravec a jednostranná strava (ať už je to maso nebo rostlinná strava) mu neprospívá. Zdravá výživa tedy znamená jíst všechno v určitých poměrech, které jsou pro každého vyhovující.

Klady zdravé výživy

Zdravá výživa nám zaručuje silný organismus, který odolný proti nemocem, dále udržuje bystrou a jasnou mysl, pevné zdraví a prodloužené období tvůrčího života a schopnost pracovat. Následkem špatné stravy je slabý organismus, který snadno podléhá nemocem a má nedostatečnou obranyschopnost. Dalšími následky je pomalé a těžkopádné myšlení, rychle se dostavující únava a ochablost. Dietetikové zastávají názor, že zdravá výživa člověka by se měla skládat z 1/5 z potravin živočišného původu a ze 4/5 původu rostlinného. Pokud budete dodržovat zásady zdravé výživy, můžete se vyhnout některým chorobám jako je mrtvice, cukrovka nebo rakovina, nebo alespoň snížit riziko jejich výskytu. Zdravá výživa též podporuje psychiku a svěžest a ve spojení s aktivitou lze docílit vyrovnané osobnosti bez stresu.

Jak na zdravou výživu

Ale zdravá výživa není nejlevnější a ani dodržovat zásady zdravé výživy není nejjednodušší. S trochou snahy se o úspěch může pokusit každý, stačí mít cíl a motivaci, jinak vám zdravý životní styl dlouho nevydrží. Dalším bodem zdravé výživy je, že se musíte něčeho vzdát, pokud jste zvyklý na čokoládu, alkohol a kouření, nejde to zbavit se všeho najednou. Ke zdravé výživě musíte jít po kouskách. Zdravá výživa a zdravé potraviny jsou sice dražší, ale člověku stačí sníst méně než obvyklých potravin. Snídaně, která je složená z plátku celozrnného chleba s lučinou a rajčetem zasytí více než dva bílé rohlíky se salámem.

Nejlepším řešením je vyzkoušet si abcDietu - která Vám denně přiveze 5 porcí nutričně vyváženého, velice chutného a čerstvého jídla, nemusíte nic počítat a vše máte připraveno od profesionálu. Více informaci o tomto hubnutí  a zdravé výživě ZDE

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky