Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Kadeřávek

Kadeřávek, známý také pod názvem kapusta kadeřavá, kapusta zimní nebo jarmus, patří do čeledi brukvovitých. Pochází z jižního Středomoří, kde se pěstuje již přes 2000 let. Existuje celá řada různých odrůd kapusty s kadeřavými i s hladkými listy.
Kadeřávek je výborným zdrojem dvou ANTlOXIDANTŮ, vitaminu C a beta-karotenu. Beta-karoten se přeměňuje na vitamin A, nezbytný pro dobré vidění za šera, zdravou kůži
a odolnost proti infekcím. Stogramová porce kadeřávku obsahuje více než tři čtvrtiny doporučované denní dávky vitaminu A a téměř dvojnásobek doporučované denní dávky vitaminu C, jenž pomáhá udržovat zdravý imunitní systém.

Kadeřávek obsahuje železo a je dobrým zdrojem vitaminu B zvaného kyselina listová neboli folát. Obě látky jsou nezbytné pro tvorbu červených krvinek. Železo z rostlinných zdrojů se nevstřebává do těla tak snadno jako železo z masa, a proto jezte kadeřávek s rajčaty, paprikami a jinými potravinami bohatými na vitamin C, který vstřebávání železa zlepšuje. Ze všech druhů zeleniny je kadeřávek jedním z nejbohatších zdrojů vápníku a navíc obsahuje vápník ve formě, jež se snadno vstřebává.

Podobně jako kapusta růžičková a brokolice obsahuje i kadeřávek látky, které tlumí účinek některých karcinogenů, a proto může chránit proti rakovině. Vědeckým výzkumem se zjistilo, že vysoká spotřeba těchto druhů zeleniny snižuje riziko rakoviny žaludku, tenkého střeva a tračníku. Kadeřávek dále obsahuje indoly - sloučeniny, které povzbuzují metabolismus jater a tak nepřímo podporují odbourávání a vylučování ženského pohlavního hormonu estrogenu. Vysoké hladiny estrogenu se kladou do souvislosti s hormonálně závislými typy RAKOVINY včetně rakoviny prsu.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky