Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Cibule

V dějinách se cibule všeobecně uctívala jako přírodní všelék. Cibule patří do stejné čeledi jako ČESNEK - mezi liliovité rostliny. Zatímco dnešní vědci souhlasí, že cibule může hrát určitou roli v prevenci a léčení některých chorob, ještě zbývá objevit konkrétní substance, které mají tyto pozoruhodné léčebné účinky, proto je cibule stále předmětem mnoha výzkumů.
Pokusy dokazují, že konzumování syrové cibule může pomáhat snížit hladinu cholesterolu, protože cibule zvyšuje hladiny lipoproteinů s vysokou hustotou (HDL), speciální molekuly, které odplavují cholesterol z tělních tkání a arteriálních stěn.
Tvrdí se, že cibule, ať už vařená nebo syrová, chrání před škodlivými účinky mastných jídel. Ukázalo se, že cibule obsahuje látku, která pomáhá snižovat krevní srážlivost a může zvýšit proudění krve, čímž jsou sraženiny snadněji odstraňovány. Zatímco tyto teorie ještě nebyly prokázány, existují už důkazy o tom, že právě tato vlastnost cibule pomáhá chránit před oběhovými chorobami, jako jsou onemocnění koronárních cév, trombózy a široká škála stavů doprovázených záchvaty mrtvice a špatným oběhem. Proto by stálo za to zařadit jí do jídelníčku víc. Můžete zkusit kombinovat jemné druhy syrové cibule s hamburgery nebo servírovat jehněčí se smaženou cibulkou místo cibulové omáčky.
Vědci také zkoumají schopnost cibule zabránit vzniku rakoviny, protože se všeobecně věří, že sloučeniny síry v cibulích mohou zabránit růstu rakovinových buněk. Vařená cibule se používala v tradiční medicíně k léčbě kataru. Používejte ji buď smaženou, nebo vařenou při přípravě polévek a gulášů.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky