Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Adrenalin

Hormon adrenalin, také nazývaný epinefrin, je bezbarvá pevná látka, nerozpustná ve vodě. Adrenalin je hormon produkovaný dření nadledvinek. Adrenalin je základním hormonem stresovém reakce „útok nebo útěk“, adrenalin společně s kortizolem se podílejí na udržení organismu při životě během stresovém situace. Adrenalin povzbuzuje tělo k vyšším výkonům a kortizol ho chrání před poškozením od účinků adrenalinu.

Adrenalin a jeho působení

Adrenalin je vylučován zejména při fyzické a psychické zátěži, připravuje organismus na zvýšenou námahu. Příprava probíhá také po stránce metabolické. Sekrece se zvyšuje působením nervových center především z mezimozku, při tělesné námaze, vystavení chladu, poklesu krevního tlaku může dojít až k úplnému fyzickému a psychickému vyčerpání organismu.
Adrenalin zúží periferní cévy, dochází k centralizaci oběhu a krev se soustřeďuje v důležitých orgánech jako je mozek, srdce nebo plíce. Dojde také k zvýšení srdečního tlaku a zrychlení tepu. Adrenalin dále způsobí lepší ventilaci plic, rozšíření zornic a aktivaci potních žláz. Dále se díky adrenalinu zvyšuje hladina cukru v krvi, tím se zvyšuje hladina glukagonu, který dává povel játrům, aby štěpily glykogen na glukózu, což je zdroj energie. 
Pro své mohutné účinky se adrenalin používá v medicíně k resuscitaci. Aktivity, které jsou spojeny s uvolňováním adrenalinu, pozitivně ovlivňují lidskou psychiku, podle sexuologů zvyšuje adrenalin chuť na sex.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky