Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Fazole

Většina lidí se domnívá, že jedinou odrůdou jsou známé strakaté fazole. Existují však i červené, černé, bílé odrůdy fazolí. Nejčastěji se prodávají sušené nebo konzervované v nálevu.

Červené masité fazole pocházejí z Ameriky, kde je pěstovali již Aztékové. Tyto fazole jsou charakteristické svým tvarem připomínajícím ledvinu a obvykle se používají k přípravě salátů, polévek a zapečených hrnců. Prodávají se sušené nebo ve slaném nálevu.

Používáte-li sušené fazole, musíte je nejdřív namočit a nechat stát přes noc. Pak fazole asi 15 minut prudce povaříte a necháte je stát na mírném plameni hodinu i déle, dokud náležitě nezměknou. Syrové a nedovařené fazole mohou obsahovat nestravitelné látky, jež by mohly způsobit těžkou otravu. Jen dobře uvařené fazole působí některým lidem nadýmání.
Fazole v kombinaci s rýží nebo jiným druhem obilniny poskytují kvalitní bílkoviny lidem,
kteří nejedí maso. Všichni, kdo se snaží zeštíhlet, mohou z fazolí načerpat dostatek bílkovin bez tuku. Velké červené fazole jsou také dobrým zdrojem draslíku, užitečným zdrojem železa, fosforu a folátu a dále obsahují zinek, který přispívá k tomu, aby se poranění dobře hojila.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky