Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Fenykl

Fenykl obecný, latinsky Foeniculum vulgare, je víceletá léčivá rostlina. Roste planě ve středomoří, dále také kolem Černého moře a v asijských zemích. V České republice je výskyt fenyklu omezen pouze na jižní Moravu.

Jak fenykl vypadá

Původem pochází fenykl z jižní Evropy. Fenykl, který je pěstován pro potřeby trhu, často pochází z Rumunska, Bulharska, Maďarska, Egypta nebo Číny.
Vzhledově je fenykl podobný kopru, plodem je dvounažka s protáhlými nažkami až 1 cm, existují ale i drobnoplodé formy. Barva plodu fenyklu je zelenavá až světle hnědá a charakteristická je také sladká lékořicová vůně. Chuť fenyklu je lehce štiplavá, nasládlá, pro někoho hořká. Žluté květy dorůstají výšky až 2,5 m.

K čemu je fenykl dobrý

Fenykl má široké užití jak v kulinářství, tak v léčitelství. První záznamy o užívání fenyklu pocházejí už ze starověku. Fenykl má protikřečové účinky na střeva a působí také proti nadýmání. Podporuje tvorbu mateřského mléka, má močopudný vliv a ulehčuje odkašlávání. Méně známé jsou účinky fenyklu na dýchací cesty, fenykl pomáhá čistit sliznici a silný odvar ze semen fenyklu lze užívat jako kloktadlo při bolestech v krku.
U fenyklu je jedlá každá část rostliny, fenykl může být zároveň zeleninou i kořením. Stonky fenyklu chutnají sladce a svou chutí připomínají anýz. Fenykl je možné přidávat do polévek nebo salátů.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky