Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Cereálie

Slovo cereálie je výraz odvozený od jména Ceres, což byla řecká bohyně sklizně a zemědělství. Označuje všechny obilniny a výrobky u nichž je hlavní složkou obilí. Mezi obilí patří běžně u nás pěstovaná pšenice, ječmen, žito, oves nebo kukuřice. Patří sem taky dnes už celkem zapomenuté druhy jako jáhly (proso) nebo pohanka.

Historie cereálií

Cereálie mají počátky ve vegetariánském hnutí v poslední čtvrtině devatenáctého století. Již zmíněné vegetariánské hnutí bylo ovlivněno členy církve Adventistů sedmého dne ve Spojených státech. Hlavní součástí snídaně byla v té době vařená vejce, slanina, klobása nebo hovězí maso. V roce 1863, zarytý vegetarián a provozovatel Jackson Sanitoria v Dansville, James Caleb Jackson vynalezl první balenou cereální snídani. Bohužel Granula (jak Jackon svůj vynález pojmenoval) nikdy nezlidověl, namáčet otruby přes noc před konzumací bylo nepohodlné. To až Ferdinand Schumacher, prezident americké obilnářské firmy, vyprodukoval první úspěšnou cereální snídani.

Co možná nevíte o cereáliích

Cereálie patří mezi hlavní zdroj sacharidů. A sacharidy jsou důležitým pohonem pro organismus a u všech kultur patří sacharidy mezi hlavní složku výživy. V rozvinutých zemích tvoří 60 % přijaté energie právě sacharidy. Cereálie jsou skvělé pro sportovce nebo i pro lidi s jiným fyzickým výdejem. Naproti tomu lidé s malým fyzickým výdejem by měli svůj jídelníček zaplnit více zeleninou. Cereálie obsahují vitamíny skupiny B: thiamin, niacin, riboflavin a kyselinu pantothenovou. Minerální látky: železo, zinek, měď, mangan, vápník, draslík, hořčík a antioxidanty: selen a vitamín E.

Proti nemoci cereálie

V mnoha anglofonních zemích jsou cereálie běžnou součástí jídelníčku a hlavně snídaně. V naší zemi jsou cereálie stále brány jako potravina vhodná pouze pro děti školou povinné a pro studenty, kteří jsou stále ještě ve vývinu. Ale každý organismus, ať už jde o školáka nebo o muže v produktivním věku, potřebuje vitamíny a minerály, které cereálie obsahují.
Každý den je každý z nás vystavován stresu, klademe na sebe velké nároky a jsme zavaleni prací. A to vše bez času na odpočinek. Také mnoho z nás často zapomíná na kvalitní stravu, postupem času nám dochází energie, ale i vitamíny a další látky potřebné pro náš organismus. Šedne nám pleť, lámou se nehty, padají vlasy a díky nedostatku živin začínáme přibírat na váze. Každý den bychom si měli najít čas na kvalitní jídlo. Cereálie jsou ideálním řešením, v jídelníčku splňují výživové i časové požadavky. Díky rychlosti s jakou připravíte cereálie ke svačině, k snídani nebo i k večeři, se stanou vaším společníkem každý den. Můžete si je dát doma a dokonce i v práci.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky