Informace o cookies na této stránce
ABC dieta potřebuje Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu. Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.

Fíky

Čerstvé fíky se snadno pomačkají, kladou značné nároky na přepravu, a proto tvoří 90 procent exportu z jihoevropských zemí, kde se pěstují, fíky sušené. Čerstvé fíky se na našem trhu objevují vzácně. Ve srovnání s čerstvými obsahují sušené asi šestkrát víc kalorií. Sušením se výživné látky koncentrují, sušené fíky jsou tedy také bohatým zdrojem draslíku a užitečným zdrojem vápníku, železa a hořčíku.
Sušené fíky obsahují také pektin, rozpustnou vlákninu, která snižuje krevní hladinu cholesterolu, a nerozpustnou vlákninu, jež usnadňuje průchod jídla střevy, a tak chrání před zácpou a jinými střevními poruchami. Hrst sušených fíků účinkuje většinou jako projímadlo, také fíkový sirup se tradičně používá jako lék proti zácpě.
Sušené fíky však zároveň obsahují hodně cukru a jejich častá konzumace může vést k tvorbě zubního kazu. V tomto ovoci se dobře daří plísním, takže může být někdy kontaminováno plísňovými toxiny, například potenciálně karcinogenními af1atoxiny.

Krabičkové diety

ABC již vyzkoušeli:
Získejte přehled o slevách a akcích pořádaných ABC dietou:
E-mail:
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
KP3, s.r.o.
M.R.Štefánika 10
902 01 Pezinok
info@abcdieta.cz
BMI kalkulačka
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá od 8:00-16:00)
733
178
645
Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 733
178
645
CZ EN DE
Přihlášení do klientské sekce
Přihlášení do klientské sekce
Připomenutí hesla
Lákavé snídaně, svačiny, obědy i večeře Perfektní chuť, kvalitní a svěží suroviny Pobočky máme v těchto městech České republiky